Film Formatların Kalite Sıralaması- Ayrıntılı Ve Detaylı Bilgilendirme

Konu, 'Yardım - Kılavuz - Sorun' kısmında taner.andirin tarafından paylaşıldı. Cevaplar: 1 | Okunma: 2327

 1. taner.andirin

  taner.andirin Yönetici - Admin
  Yetkili Kişi Genel Yönetici

  Blog Entries:
  202
  Kayıt:
  18 Ağustos 2014
  Mesajlar:
  12.625
  Beğenilen Mesajlar:
  1.001
  Cinsiyet:
  Erkek
  Şehir:
  Osmaniye
  [​IMG]

  [​IMG]

  Formatların Kalite Sıralaması

  En çok kullanılan formatlar sıralanmıştır. MP3 - AAC - WMA vb. formatlar ele alınmadı.

  I.Kalite Sırasına Göre Görüntü Barındırıcılar - Biçimler - Formatlar

  A. High Definition 1080p
  1. Bluray XL Disc
  2. Bluray Disc
  3. HDDVD Disc
  4. Bluray REMUX
  5. HDDVD REMUX
  6. Bluray-RE 1080p
  7. HDDVD-RE 1080p
  8. DTheater (D-VHS) 1080p
  9. HDTV REMUX 1080p
  B. High Definition 1080i
  10. Bluray Disc (1080i)
  11. HDDVD Disc (1080i)
  12. HDTV REMUX 1080i
  13. HDTV-RE 1080i
  C. High Definition 720p
  14. Bluray-RE 720p
  15. HDDVD-RE 720p
  16. DTheater-RE (D-VHS) 720p
  17. HDTV-RE 720p
  D. High Definition-Rip 576-480p
  18. Bluray-Rip
  19. HDDVD-Rip
  20. DTheater-Rip (D-VHS)
  21. HDTV-Rip
  E. Standart Definition 576p-480p
  22. DVD-R 9 Disc
  23. DVD-R 5 Disc
  24. DVD-Rip
  25. TV-Rip
  26. DVD-R Region 5 (R5)
  27. DVD-R5 Rip
  28. TC (Telecine)
  29. DVDSCR
  30. PPVRip
  31. SVCD
  32. VCD
  33. TeleSync
  34. WorkPrint
  35. CAM​


  İndirdiğimiz filmlerde bir çok ifade yer alıyor. DVDRip, BRRip, 1080p, DVBRip, HDTV, TS, R5, DivX, h264 ve daha bir çok ifade görüyoruz. Peki bu terimler ne anlama geliyor. İşte açıklaması:

  Görüntü kalitesi azdan çoğa doğru açıklanmıştır.

  CAM
  Bu ifade bildiğimiz sinema çekimi filmler için kullanılan ifadedir. Görüntü ve ses kötüdür. Kamera sabitlenmediği için görüntüde sallanmalar, titremeler olur. Mecbur kalmadıkça indirmemenizi tavsiye ederim.

  TS
  Yine sinema çekimi filmler için kullanılan bir ifadedir ancak bunda kamera 3 ayak yardımıyla sabitlenir. Ses insan gürültüsünden daha uzak, hoparlöre daha yakın bir yerden kaydedilir. Genelde camrip filmlere göre çok daha iyi görüntü ve sese sahiptir ancak yine kullanılmasını önermediğim bir türdür.

  TC
  Filmin telecine makinesiyle kopyalanması ile ortaya çıkar. Görüntü ve ses kalitesi teoride DVDRip düzeyinde olması gerekir ancak pratikte durum bu olmaz. Renkte solma, kenarlarda titreme gibi durumlar oluşabilir. İzlemeden önce örnek dosyasını bulup denemenizi öneririm.

  PPVRIP
  Açılımı pay per view ripdir. Bazı filmler dvd veya bluray çıkmadan önce otellerdeki televizyonlarda para ile izlenebilir. Bu tür ripi yapan arkadaşlarda o kayıtlardan yaparlar. Görüntü genelde iyi olmaz.

  DVDSCR
  Film çıkmadan tanıtım amaçlı vhs kasedi bazı yerlere gönderilir. Bu kasetlerden riplenen filmlere screener filmler denir. Görüntü kalitesi çok iyi de olabilir, çok kötü de olabilir. En büyük dezavantajı film esnasında altta, ortada ya da üstte geçen telif hakkı yazılarıdır. Bazen çok büyük ve rahatsız edici olabilir bu yazılar.

  R5 (Region 5)
  Rusya için üretilmiş ucuz sürüm DVDlerdir. Görüntü normal dvd kadar iyi olmayabilir. Normal dvd çıkmadan bir süre önce çıkar genellikle. Bu tip filmlerde gördüğünüz line ifadesi sesin dvd dışında başka bir kaynaktan geldiği anlamına gelir. Kısaca ses kötüdür. Diğer bölge kodları: R1: Amerika-Kanada, R2: Japonya-Avrupa-Güney Afrika ve Orta Asya (Mısır), R3:Güneydoğu ve Doğu Asya, R4: Avustralya-Yeni Zellanda-Pasifik-Orta ve Güney Amerika-Meksika ve Karayipler, R5: Doğu Avrupa (Eski Sovyet Rusya)-Hindistan-Afrika-Kuzey Kore ve Mongolya R6: Çin

  DVDRIP
  Filmin piyasaya sürülen DVDsinin son kopyasıdır. Kalite olarak orjinal DVD ye çok yakındır. Ses ve görüntü Cam, TS, TC ve DVDSCR’ye göre kat kat iyidir. Genelde 1 cd boyutundadır. Ancak günümüzde bluray disclerin çıkması ile popülaritesini yitirmektedir.

  DVD5
  DVDnin riplenmeden sunulmuş şeklidir. Bu sunumlarda kamera arkası görüntüler, röpörtajlar vs. olabilir.

  DVD9
  Yüksek kapasiteli DVDlerin riplenmeden sunulmuş şeklidir. Aynı DVD5 gibi bunda da ekstra görüntüler olabilir.

  BRRip
  Bu filmlerin kaynak görüntüsü bluray veya blurayden riplenen hd görüntülerdir. Boyut olarak genelde 1 veya 2 cd boyutunda olur. Görüntü DVDRip den daha iyidir.

  BDRip
  BRRipden tek farkı ham bluray discden riplenmesidir.

  480p
  Çözünürlükleri genelde 720 x 400 dir. Blurayden riplenir. Görüntü ve ses kalitesi çok iyidir. Boyutları genelde 2,5 gb civarındadır.

  m720p
  Çözünürlüğü 720p ile aynı olur ancak saniyede akan veri miktarını azaltarak oluşturulur. Genelde 500-1500 kbps ye düşürülür. Çözünürlükte 720p den farkı yoktur ancak detaylar ve görüntü kalitesi azalır. Bu fark 15 veya 17 inç ekranlarda fark edilmeyebilir ancak 20 inç üzeri ekranlarda belirgin şekilde fark edilir. Boyutları genelde 1 gb civarında olur.

  720p
  Çözünürlükleri genelde 1280 x 720 dir. Blurayden riplenir. Görüntü ve ses kalitesi mükemmeldir. 4000-6000 kbps arasında olur. Seslerde DTS bulma imkanı vardır. Boyutları 4,5-6,5 gb civarında olur genellikle.

  m1080p
  Çözünürlüğü 1080p ile aynı olur ancak saniyede akan veri miktarını azaltarak oluşturulur. Genelde 2000-2500 kbps ye düşürülür. Çözünürlükte 1080p den farkı yoktur ancak detaylar ve görüntü kalitesi azalır. Boyutları genelde 2-2,5 gb civarında olur.

  1080p
  Çözünürlüğü 1920 x 1080 dir. Blurayden riplenir. Görüntü ve ses mükemmel ötesidir. 10-12 gb civarındadır sunumlar. 11-13 mbps arasındadır.

  BD Remux
  Bluraydeki görüntünün rip işlemine maruz kalmadan kullanılmayacak seslerin ve altyazıların çıkarılması ile oluşur. 25-30 GB arasında olur.

  Bluray Disc
  Blurayin hiç bir işleme maruz kalmadan ham olarak sunulmasıdır. Daha iyi bir sunum bulamazsınız. 30-40 GB arasındadır.

  FİLMLERİN SUNUMLARINA DAİR BAZI BİLGİLER

  Director Cut
  Adından da anlaşılacağı gibi yönetmenin istediği sahnelerle eklentiler yapılmış olan versiyondur, yani filme yönetmenin yorumu katılarak tamamlanan versiyon.

  Theatrical Cut
  Yönetmenin prodöktörle yaptığı anlaşma çerçevesinde yorum katmayarak, filmin anlaşmasına sadık kalarak yaptığı versiyondur. Kısaca sinemada gösterildiği versiyonudur. Eğer sunumda bir şey belirtilmediyse genelde theatrical cut versiyondur.

  Extended Cut
  Bu sunumlarda sinemada gösterilen versiyondan farklı sahneler bulunur. Yani filmin kurgusuna bağlı kalınarak yeni sahneler eklenir. Bu sahneler kimi zaman bir kaç saniye iken kimi zaman bir saate kadar çıkabilir. Örneğin Fast Five filminin Extended cut versiyonu Theatrical Cut versiyonundan 5 saniye daha uzundur. Lord Of the Rings 3. filmi ise Sinemada 3 saat 20 dakika oynamışken extended versiyonu 4 saat 20 dakikadır.

  Limited Edition
  Sınırlı bir film demek, filmin sınırlı sayıda sinemada oynandığı anlamına​ gelir. Bu sayı genellikle 250 sinemanın altıdır. Genellikle kısa filmler limited olarak yayınlanırlar.

  Nuked
  Film riplenirken bazı kurallara uyulmaz ve sonuç olarak hatalı ripler ortaya çıkarsa ve bu fark edilirse film nuke yer. Bu durumda film yeniden riplenir.

  PROPER
  Bir release grubunun riplediği filmde bazı kuralları uygulamadıysa, ripte hatalar varsa yani film nuke yediyse film yeniden riplenir. Yeniden riplenen düzgün filme PROPER yazılır. Eğer sonradan riplenen filmde de hatalar bulunup tekrar riplenirse buna da REAL.PROPER denir.

  REPACK
  Aynı proper gibi kötü riplenen bir filmin daha güzel şekilde riplenmesidir.

  DUAL
  Bu ifadeyi gördüğünüz filmler birden fazla dil seçeneğine sahiptir. Aksi belirtilmediyse bu sesler İngilizce ve Türkçedir. Bunun anlamı filmi istediğiniz dilde seyredebilirsiniz.

  SUBBED
  Filme altyazı gömülmüş anlamındadır.

  TV YAYINLARIYLA İLGİLİ BİLGİLER
  TVRip
  Analog kaynaklı TV kartları ile yapılmış kayıtlardır.

  DVBRip
  Dijital TV kartları ile yapılan yayıtlara verilen addır. Görüntü kalitesi DVDRip civarındadır.

  HDTV
  Adından da anlaşılacağı üzere HD yayın üzerinden kaydedilip sunulmuştur. TV yayınları açısından en kaliteli sunumlar bunlardır. Ancak bunların da çeşitli versiyonları olduğunu unutmamak gerekir. Örneğin HDTV XviD DVBRip’den biraz daha kaliteli bir görüntüye sahipken HDTV 720p bundan çok çok daha kaliteli bir görüntüye sahip olabilir. Bluray kaynaklı film veya diziler HDTV kaynaklı film veya dizilerden daha kaliteli görüntüye ve sese sahiptir.

  WEB-DL
  iTunes üzerinden sunulan yayınlardır. Bunlar genellikle HDTV sunumlara göre daha kaliteli olurlar. HDTV veya DVBRip sunumlarda kanal logosu bulunur ancak WEB-DL sunumlarda kanal logosu bulunmaz. Ayrıca 5.1 kanal ses bulma şansınız yüksektir.

  KODEK BİLGİLERİ

  DivX
  Genellikle DVD den film riplemede kullanılan bir kodek türüdür. Çok az görüntü kaybı ile yerden çok fazla tasarruf sağlanabilir. Örneğin 4,4 gb boyutundaki bir dvd filmi görüntü kaybı ile 700 mb boyutuna getirebilirsiniz.

  XviD
  Divx formatının paralı hale gelmesi ile bu ekipten ayrılan kişilerin geliştirdiği yeni video formatıdır. Hemen hemen hiç bir fark yoktur.

  h264
  H.264 sıkıştırma tekniği MPEG4 Part 10 (Advanced Video Coding) olarakta bilinir. ​Ticari video sıkıştırma teknolojilerinin lideri olarak ortaya çıkmıştır. Seleflerinin çok üzerinde bir sıkıştırma sağlar. MPEG4′ ten % daha iyi sıkıştırma gerçekleştirir. Ayrıca iyi resim kalitesi, en küçük dosya boyutu, DVD kalitesinde video, network üzerinden daha verimli video aktarımı gibi özellikleriyle kendinden önceki kodeklere fark atar.

  x264
  Genellikle HD filmlerde kullanılan yeni nesil kodek türüdür. MKV formatındaki dosyalarda karşılaşma ihtimaliniz oldukça yüksektir.

  DOSYA FORMAT BİLGİLERİ

  AVI
  Bir kaç yıl öncesine kadar çok popüler olan ancak son zamanlarda blurayden riplenen mkv formatlı filmlerin yaygınlaşmasıyla popülaritesini kaybetmeye başlamıştır. Bu türdeki dosyalar genellikle DivX veya XviD kodekleri ile gelirler.

  MP4
  Mpeg-4 sıkıştırması kullanan Film veya video parçasıdır. Genelde internet sitelerinde veya bazı cep tipi mp4 oynatıcılarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Çoğu zaman görüntü kalitesi düşüktür. Ancak kimi zaman blurayden riplenen h264 kodekli hd filmlere rastlamak mümkündür.

  MKV
  Blurayden riplenen ve genelde x264 kodekli, yüksek çözünürlüklü dosyalardır. İzlenilebilirliği en yüksek olan dosya türüdür. Bu formattaki filmleri izleyebilmek için iyi özelliklere sahip bir pc kullanmalısınız.​


  A. High Definition 1080p
  Şuan ki teknolojiyle medyalarda bulunan en kaliteli görüntü biçimidir.
  Boyutları çok yüksektir.
  Monitör fiziksel çözünürlüğü 1920x1080'den düşük olanlar için tavsiye edilmez. Sebebi ise;
  Monitörünüz 1680x1050 ise görüntü fiziksel olarak 1680x700 gibi bir çözünürlüğü düşer.
  1280x1024 ise görüntü fiziksel olarak 1280x700 gibi bir çözünürlüğe düşecektir.

  1. Bluray XL Disc (BDXL)
  Codec: H.264/MPEG-4 AVC - SMPTE VC-1 - H.262/MPEG-2
  Çözünürlük: 1920x1080p / FPS: 23.97 , 24 , 50 , 59.94
  Container(Kapsülleme): M2TS
  Boyut: 100-128GB

  2. Bluray Disc
  Codec: H.264/MPEG-4 AVC - SMPTE VC-1 - H.262/MPEG-2
  Çözünürlük: 1920x1080p / FPS: 23.97 , 24 , 50 , 59.94 / Bitrate: 15-40Mbps (Max: 48Mbps Ses dahil)
  Container(Kapsülleme): M2TS
  Boyut: 25-50GB

  3. HDDVD Disc
  Codec: H.264/MPEG-4 AVC - SMPTE VC-1 - H.262/MPEG-2
  Çözünürlük: 1920x1080p / FPS: 23.97 , 24 , 50 , 59.94 / Bitrate: 15-29Mbps (Max: 30Mbps Ses dahil)
  Container(Kapsülleme): M2TS
  Boyut: 30-60GB

  4. Bluray REMUX
  Codec: H.264/MPEG-4 AVC - SMPTE VC-1 - H.262/MPEG-2
  Çözünürlük: 1920x1080p / FPS: 23.97 , 24 , 50 , 59.94 / Bitrate: 15-40Mbps
  Container(Kapsülleme): M2TS
  Boyut: 30-60GB

  5. HDDVD REMUX
  Codec: H.264/MPEG-4 AVC - SMPTE VC-1 - H.262/MPEG-2
  Çözünürlük: 1920x1080p / FPS: 23.97 , 24 , 50 , 59.94 / Bitrate: 15-29Mbps
  Container(Kapsülleme): M2TS
  Boyut: 30-60GB

  6. Bluray-RE 1080p
  Codec: H.264/MPEG-4 AVC
  Çözünürlük: 1920x1080p (En:Boy oranına göre farklılık gösterir.) / FPS: 23.97 / Bitrate: 7-17Mbps
  Container(Kapsülleme): MKV
  Boyut: 8-20GB

  7. HDDVD-RE 1080p
  Codec: H.264/MPEG-4 AVC
  Çözünürlük: 1920x1080p (En:Boy oranına göre farklılık gösterir.) / FPS: 23.97 / Bitrate: 7-17Mbps
  Container(Kapsülleme): MKV
  Boyut: 8-20GB

  8. DTheater (D-VHS) 1080p
  Codec: H.264/MPEG-4 AVC
  Çözünürlük: 1920x1080p (En:Boy oranına göre farklılık gösterir.) / FPS: 23.97 / Bitrate: 7-15Mbps
  Container(Kapsülleme): MKV
  Boyut 8-15GB

  9. HDTV REMUX 1080p
  Codec: H.264/MPEG-4 AVC - H.262/MPEG-2
  Çözünürlük: 1920x1080p / FPS: 23.97 , 24 , 50 , 59.94 / Bitrate: 15-25Mbps
  Container(Kapsülleme): TS
  Boyut 8-15GB

  B. High Definition 1080i
  Daha çok konser vb. videolarda kullanılır.

  10. Bluray Disc (1080i)
  Codec: H.264/MPEG-4 AVC - SMPTE VC-1 - H.262/MPEG-2
  Çözünürlük: 1920x1080i / FPS: 23.97 , 24 , 50 , 59.94 / Bitrate: 15-29Mbps
  Container(Kapsülleme): M2TS
  Boyut 25-50GB

  11. HDDVD Disc (1080i)
  Codec: H.264/MPEG-4 AVC - SMPTE VC-1 - H.262/MPEG-2
  Çözünürlük: 1920x1080i / FPS: 23.97 , 24 , 50 , 59.94 / Bitrate: 15-29Mbps
  Container(Kapsülleme): M2TS
  Boyut: 30-60GB

  12. HDTV REMUX 1080i
  Codec: H.264/MPEG-4 AVC - H.262/MPEG-2
  Çözünürlük: 1920x1080i / FPS: 23.97 , 24 , 50 , 59.94 / Bitrate: 15-25Mbps
  Container(Kapsülleme): TS
  Boyut: 15-30GB

  13. HDTV-RE 1080i
  Codec: H.264/MPEG-4 AVC
  Çözünürlük: 1920x1080i / FPS: 23.97 / Bitrate: 7-17Mbps
  Container(Kapsülleme): MKV
  Boyut: 7-15GB

  C. High Definition 720p

  14. Bluray-RE 720p
  Codec: H.264/MPEG-4 AVC
  Çözünürlük: 1280x720p (En:Boy oranına göre farklılık gösterir.) / FPS: 23.97 / Bitrate: 3-10Mbps
  Container(Kapsülleme): MKV
  Boyut: 4-13GB

  15. HDDVD-RE 720p
  Codec: H.264/MPEG-4 AVC
  Çözünürlük: 1280x720p (En:Boy oranına göre farklılık gösterir.) / FPS: 23.97 / Bitrate: 3-10Mbps
  Container(Kapsülleme): MKV
  Boyut: 4-13GB

  16. DTheater-RE (D-VHS) 720p
  Codec: H.264/MPEG-4 AVC
  Çözünürlük: 1280x720p (En:Boy oranına göre farklılık gösterir.) / FPS: 23.97 / Bitrate: 3-8Mbps
  Container(Kapsülleme): MKV
  Boyut: 4-9GB

  17. HDTV-RE 720p
  Codec: H.264/MPEG-4 AVC
  Çözünürlük: 1280x720p (En:Boy oranına göre farklılık gösterir.) / FPS: 23.97 / Bitrate: 3-8Mbps
  Container(Kapsülleme): MKV
  Boyut: 4-9GB

  D. High Definition-Rip 576-480p
  Boyutları düşük olmasına rağmen DVD kadar kalitelidir.
  22 inç ve üzeri monitörlerde bozulma oranı fazla tavsiye edilmez.

  18. Bluray-Rip
  Codec: XviD - DivX - H.264/MPEG-4 AVC
  Çözünürlük: 720x304 (En:Boy oranına göre farklılık gösterir.) / FPS: 23.97 / Bitrate: 1-4Mbps
  Container(Kapsülleme): MKV - AVI
  Boyut: 1.4-3.5GB

  19. HDDVD-Rip
  Codec: XviD - DivX - H.264/MPEG-4 AVC
  Çözünürlük: 720x304 (En:Boy oranına göre farklılık gösterir.) / FPS: 23.97 / Bitrate: 1-4Mbps
  Container(Kapsülleme): MKV - AVI
  Boyut: 1.4-3.5GB

  20. DTheater-Rip (D-VHS)
  Codec: XviD - DivX - H.264/MPEG-4 AVC
  Çözünürlük: 720x304 (En:Boy oranına göre farklılık gösterir.) / FPS: 23.97 / Bitrate: 1-4Mbps
  Container(Kapsülleme): MKV - AVI
  Boyut: 1.4-3.5GB

  21. HDTV-Rip
  Codec: XviD - DivX - H.264/MPEG-4 AVC
  Çözünürlük: 720x304 (En:Boy oranına göre farklılık gösterir.) / FPS: 23.97 / Bitrate: 1-4Mbps
  Container(Kapsülleme): MKV - AVI
  Boyut: 1.4-3.5GB

  E. Standart Definition 576p-480p
  Klasik TV çözünürlüğüdür.
  Yeni teknolojilerle beraber eskimeye başlamıştır.

  22. DVD-R 9 Disc
  Codec: H.262/MPEG-2
  Çözünürlük: PAL:720x576 - NTSC:720x480 / FPS: 23.97 , 25 , 29.97 / Bitrate: 3-9.5Mbps
  Container(Kapsülleme): VOB
  Boyut: 8.5GB

  23. DVD-R 5 Disc
  Codec: H.262/MPEG-2
  Çözünürlük: PAL:720x576 - NTSC:720x480 / FPS: 23.97 , 25 , 29.97 / Bitrate: 3-9.5Mbps
  Container(Kapsülleme): VOB
  Boyut: 4.7GB

  24. DVD-Rip
  Codec: XviD - DivX - H.264/MPEG-4 AVC
  Çözünürlük: 720x304 (En:Boy oranına göre farklılık gösterir.) / FPS: 23.97 , 25 / Bitrate: 0.8-4Mbps
  Container(Kapsülleme): MKV - AVI
  Boyut: 0.7-3.5GB

  25. TV-Rip
  Codec: XviD - DivX
  Çözünürlük: PAL:720x576 - NTSC:720x480 / FPS: 23.97 , 25 , 29.97 / Bitrate: 1-5Mbps
  Container(Kapsülleme): AVI
  Boyut: 0.7-3.5GB

  26. DVD-R Region 5 (R5)
  Codec: H.262/MPEG-2
  Çözünürlük: PAL:720x576 - NTSC:720x480 / FPS: 23.97 , 25 , 29.97 / Bitrate: 1-5Mbps
  Container(Kapsülleme): VOB
  Boyut: 4.7GB
  Not:R5 Discler Rusya vb. Doğu Avrupa ülkelerinde çıkan medyalardır. Ses orijinal olmaz.

  27. DVD-R5 Rip
  Codec: XviD - DivX
  Çözünürlük: 720x304 (En:Boy oranına göre farklılık gösterir.) / FPS: 23.97 , 25 / Bitrate: 0.8-4Mbps
  Container(Kapsülleme): MKV - AVI
  Boyut: 0.7-3.5GB

  28. TC (Telecine) , HD TC (HD tarama ile oluşturulur ama renkler orjinaline uygun değildir.)
  Codec: XviD - DivX
  Çözünürlük: 720x304 , 1280x720 (En:Boy oranına göre farklılık gösterir.) / FPS: 23.97 , 25 / Bitrate: 0.8-4Mbps
  Container(Kapsülleme): MKV - AVI
  Boyut: 0.7-3.5GB
  Not:TC Filmin makarasını Telecine makinasıyla dijital olarak tarayarak oluşturulur.

  29. DVDSCR
  Codec: XviD - DivX
  Çözünürlük: 720x304 (En:Boy oranına göre farklılık gösterir.) / FPS: 23.97 , 25 / Bitrate: 0.8-1.5Mbps
  Container(Kapsülleme): AVI
  Boyut: 0.7-1.4GB

  30. PPVRip
  Codec: XviD - DivX
  Çözünürlük: 650x304 (En:Boy oranına göre farklılık gösterir.) / FPS: 23.97 , 25 / Bitrate: 0.8-1.5Mbps
  Container(Kapsülleme): AVI
  Boyut: 0.7-1.4GB
  Not:pPVRip Pay-for-view yani izle ve öde servisi yapan TV'lerden riplenir.

  31. SVCD (Super Video CD)
  Codec: H.262/MPEG-2
  Çözünürlük: PAL:480x576- NTSC:480x480 / FPS: 23.97 , 25 , 29.97 / Bitrate: 1-2.6Mbps
  Container(Kapsülleme): MPG
  Boyut: 800MB

  32. VCD
  Codec: H.262/MPEG-2
  Çözünürlük: PAL:352x288- NTSC:352x240 / FPS: 23.97 , 25 , 29.97 / Bitrate: 1-1.15Mbps
  Container(Kapsülleme): MPG
  Boyut: 700MB

  33. TeleSync
  Codec: XviD - DivX - H.264/MPEG-4 AVC
  Çözünürlük: 720x304 (En:Boy oranına göre farklılık gösterir.) / FPS: 23.97 , 25 / Bitrate: 0.5-1.3Mbps
  Container(Kapsülleme): AVI
  Boyut: 0.7-1.4GB

  34. WorkPrint
  Codec: XviD - DivX - H.264/MPEG-4 AVC
  Çözünürlük: 720x304 (En:Boy oranına göre farklılık gösterir.) / FPS: 23.97 , 25 / Bitrate: 0.5-1.3Mbps
  Container(Kapsülleme): AVI
  Boyut: 0.7-1.4GB

  35. CAM
  Codec: XviD - DivX - H.264/MPEG-4 AVC
  Çözünürlük: 720x304 (En:Boy oranına göre farklılık gösterir.) / FPS: 23.97 , 25 / Bitrate: 0.5-1.3Mbps
  Container(Kapsülleme): AVI
  Boyut: 0.7-1.4GB

  II.Kalite Sırasına Göre Codec Formatları

  1.SMPTE VC-1 - Windows Media Video 9 (Microsoft)
  Türler: WMV3 - WMVA - WVC1
  2.H.264/MPEG-4 AVC - Advanced Video Coding (Sony)
  Türler: AVC1 - AVC - H264
  3.H.262/MPEG-2 - Moving Pictures Experts Group
  Türler: MPEG - MPG
  4.XviD - Xvid
  Türler: XviD , XviX , 3viX
  5.DivX - DivXNetworks, Inc
  Türler: DivX , DX50
  6.MPEG-1 - Moving Pictures Experts Group
  Türler: MPG - MPEG1

  III.Medya Kapsülleme (Container - Uzantılar) Formatları:

  AVI - Audio Video Interleave - Microsoft
  MKV - Matroska Multimedia Container - CoreCodec, Inc
  VOB - Video Object - DVD Forum
  MPEG - Moving Pictures Experts Group
  TS - MPEG Transport Stream - Moving Pictures Experts Group
  M2TS - BDAV MPEG-2 Transport Stream - Bluray Disc Association
  MOV , QT - QuickTime - Apple
  RMVB - Real Media
  Divx - DivX Media Format - DivX, Inc.
  ASF - Advanced Systems Format - Microsoft
  MP4 - Moving Pictures Experts Group​


  :at:t---r:gathering::at:​  NETTE İLKLERİN ADRESİ http://www.torrentcin.net

  İFTİHARLA VE GURURLA SUNAR İYİ EĞLENCELER DİLER

  DÜNYANIN EN BÜYÜK TORRENT FİLM OYUN YAMA CRACK BELGESEL DİZİ İNDİRME SİTESİ

   
 2. Dr.PC

  Dr.PC Profesör
  Yeni Üye

  Blog Entries:
  0
  Kayıt:
  1 Ocak 2015
  Mesajlar:
  115
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  RE:

  güzel bilgilendirme olmuş sağol.
  Konu kapağı için şunu tasarladım seversen ekleyebilirsin
  [​IMG]
   
Etiketler:
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Portal
Torrent Film & Teknoloji Webmaster Formu
Blog