Önerdiğimiz Gündem Filmler
Kötü Çocuk 2017 Suç Çetesi (2013) Gangster Squad Dönerse Senindir (2016) OLANLAR OLDU 2017 Halka 3 - Rings (2017) Galaksinin Koruyucuları 2 2017- The Guardians Küçük Şövalye Trenk Der Kleine Ritter Trenk 2015 MARSİLYA - MARSEİLLE (2016) Komşu | The Neighbor | 2016 Bu da Nereden Çıktı Suç Çetesi (2013) Gangster Squad

Çözüldü Efsaneler Ölmez Şekil Değiştirir: Mavi Ekran Hatası Yeşil Oldu!

Konu, 'Komik Şeyler' kısmında taner.andirin tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. taner.andirin

  By:taner.andirinin: 30 Aralık 2016
  Yönetici - Admin Yetkili Kişi Genel Yönetici

  Blog Entries:
  188
  Kayıt:
  18 Ağustos 2014
  Mesajlar:
  12.490
  Beğenilen Mesajlar:
  957
  [​IMG]

  Microsoft Windows işletim sistemlerinde ilk defa Windows NT ve Windows 98 sürümleriyle birlikte kullanılmaya başlanan, Windows XP ile birlikte dünya çapında tanınan en popüler bilgisayar hatası mavi ekran veya namı diğer Blue Screen of Death (BSOD) artık tarih oluyor.

  Tabii, efsaneler ölmez sadece şekil değiştirir. Microsoft’da efsaneyi terk etmeyip onu yeşiliyle değiştirmeye karar vermiş görünüyor. Microsoft’un proje yöneticisi olan Matthijs Hoekstra, Twitter hesabından geçtiğimiz gün yaptığı açıklamayla, birçok yeni değişim olacağının ipucunu vermişti ancak mavi ekranın yeşil olması galiba Windows kullanıcılarının ilgileneceği en son ipuçlarından biriydi.


  Twitter üzerinde @Chris123NT isimli kullanıcının yayınlamış olduğu yeşil ekrana dair görüntüyse mavi ekranın resmen tarih olduğunun en büyük ispatlarından biri. Matthijs tarafından yapılan açıklamaya göreyse yeşil ekran hatası sadece Insider yapılarına özel olarak oluşturulmuş. Yani Insider’a üye olan arkadaşlar yeni efsane olan yeşil ekran hatası Green Screen of Death (GSOD) ile yakın zamanda karşılaşabilirler.

  Microsoft, Windows 8 ile birlikte QR kodu sistemini mavi ekranlara adapte etmiş ve hataları çözüme ulaştırma konusunda önemli yol kat etmeyi başarmıştı GSOD ile bu deneyim daha bir üst seviyeye ulaştırılacaktır.

  Bu haberin üzerine temennimiz o ki, Windows kullanıcıları ilerleyen yıllarda GSOD görmek zorunda kalmasın :)

  R.I.P- BSOD / Mavi Ekran Hatası​
   
 2. էհε ωօlνεɾἶ̇ղε

  By:էհε ωօlνεɾἶ̇ղεin: 30 Aralık 2016
  Moderator Moderator

  Blog Entries:
  0
  Kayıt:
  23 Şubat 2015
  Mesajlar:
  871
  Beğenilen Mesajlar:
  51
  Daha bugün yedim mavi ekran :D
   
Yüklüyor...
Portal
Torrent Film & Teknoloji Webmaster Formu
Blog