Moana 2016 HD-TS XviD- TR Sub- Torrent Film İndir

Chaupadi isimli işkenceyi her ay yaşıyorlar! - Haber Oku

Konu, 'magazin forever' kısmında taner.andirin tarafından paylaşıldı. Cevaplar: 0 | Okunma: 649

 1. taner.andirin

  taner.andirin Yönetici - Admin
  Yetkili Kişi Genel Yönetici

  Blog Entries:
  202
  Kayıt:
  18 Ağustos 2014
  Mesajlar:
  12.616
  Beğenilen Mesajlar:
  997
  Cinsiyet:
  Erkek
  Şehir:
  Osmaniye
  [​IMG]

  Chaupadi isimli işkenceyi her ay yaşıyorlar!

  Nepal'de yaşayan kadınlar her ay Chaupadi isimli bir işkenceyi yaşıyor. Peki nedir Chaupadi?

  Regl dönemi yaşanan gerginliği, yaşanan sancıları, biraz daha hassasiyet ricalı reklamları, yataktan çıkmak istemediğiniz günleri bir düşünün. Bunu her ay yaşıyorsunuz ve çok şanslısınız. Çünkü Nepal’deki kadınlar için regl dönemi Chaupadi zamanı demek. Peki Chaupadi nedir?

  Regl dönemine giren kadınlar ailelerinden, konu-komşu ya da akrabadan uzaklaştırılıyor ve tek başlarına evlerinden uzakta bir yerde yaşamak zorunda bırakılıyorlar. Yalnızca aileleri arada yanlarına gelip hiçbir temas kurmadan bir kaba yemek bırakıp gidiyor.

  Chaupadi aslında bir Hindu geleneğine dayanıyor. İnsanın içindeki kötülükten, hücrelerindeki şeytandan, fena fikirlerden arınması için her şeyden uzaklaşıp inzivaya çekilmeyi esas alıyor. Nepal’de de kadınların adet dönemlerinde içlerindeki kötülüğün salındığına inanılması sebebiyle Chaupadi ortaya çıkmış. Peki Chaupadi kadınlara nasıl zarar veriyor?

  Chaupadi’ye giren kadınlar hayvan sığınaklarında, mağaralarda ya da bir metre kareyi geçmeyen korunaksız kulübelerde yaşıyorlar. Akan suya dokunmaları kesinlikle yasak. Bir hasırın üzerinde regl dönemi bitene kadar yatıp kalkıyorlar. Peki bu arada neler oluyor?

  Chaupadi dönemine giren birçok kız çocuğu, kadın tecavüze uğruyor. Nepal’in vahşi doğasında böyle korunmasız bir mağarada hayatta kalmak kolay mı? Çakalların kapıp götürdüğü kız çocukları, yılanlar tarafından sokulup ölen kadınlar var. Yeni doğum yapmış anneler bebeklerini bırakamadıkları için, Chaupadi’de iki bebeğini birden hastalıktan kaybeden anne de var. Betondan yapılma tavansız kulübede birazcık ısınmak için ateş yakıp yanarak ölen kız çocuğu da var. Kısacası Chaupadi tam bir vahşet.

  2005 yılında Nepal hükümeti Chaupadi’yi zararları yüzünden yasakladı. Fakat Times’ın açıklamasına göre Chaupadi’yi halen devam ettiren birçok köy var.

   
Etiketler:
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Portal
Torrent Film & Teknoloji Webmaster Formu
Blog